Вітаю Вас Гість | RSS Головна | Музей | Реєстрація | Вхід
Меню сайта

Категории раздела
Фотогалерея [0]
Історія замка [9]
Історія краю [2]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входа


Головна » Музей » Історія краю

У категорії матеріалів: 2
Показано матеріалів: 1-2

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Завантаженням · Переглядам

Пам'ятки історії та археології Василівського краю

Північна Таврія має насичену подіями історію. Багато тисяч років тому на нашій території мешкали доісторичні тварини, і, можливо, були стоянки первісних людей, про що свідчать знахідки виробів з кремнію, залишки давніх тварин та речі, які використовували первісні люди. Все це було знайдено на Лисій горі, що знаходиться неподалік від м. Василівка та навколишніх селах.

Систематичні дослідження пам'яток археології на території Василівського району розпочалися в 50-ті роки ХХ ст. і пов'язані вони зі створення Каховського водосховища, бо заповнення його чаш приводило до руйнування берегової лінії, тому численні археологічні пам'ятки потрібно було терміново рятувати доки їх не поглинула товща води. В результаті цього було виявлено велику кількість ґрунтових могильників, поселень.

О.В. Бодянський відкрив одну з стародавніх стоянок людини епохи мустьє (140-35 тис.р.т.) на околиці с.Балки. Біля м.Василівка, на Лисій Горі, у багатошаровій пам'ятці було виявлено декілька великих місцезнаходжень кремнію, майстерні по виготовленню знарядь праці первісної людини від епохи пізнього палеоліту до неоліту.

У 1953 році розпочали проводити археологічні розкопки на території городища Великі Кучугури, де, судячи з археологічних знахідок 1971-1981 рр., був великий ремісничий та торговий центр – місто Самис, що знаходилося на перехресті шляхів, які вели з України, Польщі, Росії до Криму [Пам'ятки іст. і культури Запор. краю:6].

У 1959 році у підніжжі Лисої Гори О.Бодянським був відкритий та частково досліджений неолітичний могильник, де були поховання в човноподібних та округлих ямах [Пам'ятки іст. і культури Запор. краю:4]

Історія краю | Просмотров: 1369 | Загрузок: 0 | Добавил: Descendant | Дата: 22.01.2012 | Комментарии (0)

Василівський край під час ВВВ


Василівський район був створений 1923 року у складі Запорізької округи Катеринославської губернії. 10 січня 1939 року Василівський район переданий з Дніпропетровської області до Запорізької області.

З 20 серпня 1941 року почалася евакуація промислових підприємств, техніки, хліба, колгоспної худоби, вглиб країни та не завжди успішно, багато худоби гинуло від голоду та хвороб. Стала формуватися мережа підпілля. Для організації керівництва партизанським рухом був створений Запорізький обком КП(б)У, місцем перебування якого був обраний Василівський район: І явочна  квартира – с. Балки, ІІ – с. Скельки. Для партизанської боротьби залучалося 800 чоловік, з них створили 28 партизанських загонів, які діяли в 14 районах області. У Василевському районі створили 2 винищувальні батальйони, третій винищувальний батальйон складався з 12 розвідгруп, у які входили 74 чоловік, він був організований безпосередньо у Василівці. На його базі в серпні 1941 року був створений партизанський загін у складі 48 чоловік під командуванням А.Г. Дяченка [6].

В м.Василівка значних бойових дій під час захоплення територій Василівського  району німецькими військами не було. Місця основних битв – навколишні села. Навіть зараз у лісосмугах та на полях біля сіл нашого району знаходять зброю, снаряди та багато інших речей часів Великої Вітчизняної війни, що лишила помітний слід у історії нашого краю.

Читати далі..

Обговорення на форумі

Історія краю | Просмотров: 1121 | Загрузок: 0 | Добавил: Descendant | Дата: 21.01.2012 | Комментарии (0)

Поиск

Фотогалерея


Василівський історико-архітектурний музей-заповідник "Садиба Попова" © 2011 - 2024